• GBJ

    Bankacılık Sektörü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)

Fon Bilgileri

Garanti Portföy Bankacılık Sektörü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon), birikimlerini bankacılık sektöründe değerlendirmek isteyen Nitelikli Yatırımcılar için tasarlanmıştır.

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak BIST’te işlem gören bankacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık paylarına ve bu paylardan oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılır. 

Fon’un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle, fon portföy değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST’te işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatlarına, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı kuruluş varantlarına ve ihraççı paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu paylarına yatırılır.

Fon Kodu

GBJ

Fon Risk Seviyesi

1 2 3 4 5 6 7
Az Riskli Çok Riskli

Fon Fiyatı TL

-

Fon Büyüklüğü

-​

Halka Arz Tarihi

-

Fon Yönetim Ücreti (Yıllık)

-

İşlem Başlangıç Saati

09:00

İşlem Bitiş Saati

13:30

Portföy Dağılımı

Alım - Satım Saat ve Valör Bilgileri

• 13:30'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 13:30'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir.
• 13:30'a kadar verilen satım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+2 gününde, 13:30'dan sonra verilen satım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+3 gününde gerçekleşir.

Karşılaştırma Ölçütü

%90 BIST Banka Getiri Endeksi + %10 BIST KYD Repo (Brüt) Endeksi

TL Getiri Tablosu (%)

Dönem

Getiri (%)

1 Ay

%0

3 Ay

%0

6 Ay

%0

Yılbaşına Göre

%0

1 Yıl

%0

3 Yıl

%0

Halka Arz

%0

Resmi Bilgilendirme Dökümanları

İzahname

İç Tüzük

Yatırımcı Bilgi Formu

Portföy Dağılım Raporu - 30.04.2024

Garanti BBVA Portföy Geniş Yatırım Fonu Evrenine Göz Atın, Yenilikleri Yakalayın!

Hemen Keşfetmeye Başla!