Yönetim Kadrosu

Yönetim Kurulu
MARIA DE LA PALOMA PIQUERAS HERNANDEZ Yönetim Kurulu Başkanı
MAHMUT KAYA Yönetim Kurulu Başkan Vekili/Genel Müdür
BERNA AVDAN Yönetim Kurulu Üyesi/İç Kontrolden Sorumlu Üye
EDUARDO GARCIA HIDALGO Yönetim Kurulu Üyesi
METİN KILIÇ Yönetim Kurulu Üyesi
MURAT ATAY Yönetim Kurulu Üyesi
Maria De La Paloma Piqueras Hernandez: Yönetim Kurulu Başkanı

1984-1990 yıllarında Pontificias de Comillas Üniversitesinde hukuk ve ekonomi eğitimi alan Hernandez, 1993-1994 yıllarında EFFAS sertifika programına katılarak Avrupa Mali Araştırmacı sertifikası sahibi olmuştur. 1990 yılında BBVA Grubuna katılan Paloma Piqueras on yıl süre ile yatırım yönetiminde, fon yöneticisi olarak görev yapmıştır. Daha sonra, inovasyon ve ürün geliştirme bölümünün başına geçmiştir. Eylül 2009’da BBVA Portföy Yönetimi SGIIC’nın CEO’su olarak atanmış ve İspanya ile Portekiz’de Bireysel Emeklilik ve Yatırım Fonlarının yönetiminden sorumlu hale gelmiştir. Hernandez Aynı zamanda Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Mahmut Kaya: Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Mahmut Kaya Garanti BBVA Portföy'de Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

İş Hayatına 1995 yılında ING Barings'in Londra ofisinde gelişmekte olan piyasalar hisse senedi araştırma bölümünde başlayan Kaya daha sonra aynı firmanın İstanbul ofisinde kıdemli hisse senedi analisti olarak çalışmıştır. 1999 yılında Garanti BBVA Yatırım'a katılan Kaya, 2012 yılına kadar Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 2012-2015 yılları arasında Garanti BBVA Portföy'de Yatırım Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev yapan Kaya, 2015 yılının Nisan ayında Genel Müdür olarak atanmıştır.

1969 doğumlu Kaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mühendislik derecesi ile mezun olmuş ve 1996 yılında Londra'daki London Business School İşletme Bölümü'nde MBA unvanı alarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

Berna Avdan: Yönetim Kurulu Üyesi / İç Kontrolden Sorumlu Üye

Berna Avdan 2005 yılından bu yana T. Garanti Bankası A.Ş.’de Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1995-1997 yılları arasında T. Holding A.Ş.’de, 1997-2001 yılları arasında Osmanlı Bankası’nda görev yapmıştır. 2015 yılında Garanti BBVA Portföy İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine, 2020 yılında ise Garanti BBVA Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine atanmıştır.

Eduardo Garcia Hidalgo: Yönetim Kurulu Üyesi

Eduardo Garcia Hidalgo, Temmuz 2012'den bu yana BBVA Portföy Yönetimi Global CIO'su olarak görev yapmaktadır. Bu görevinden önce iki yıl boyunca BBVA Grup üçüncü parti ürünler platformu olan Quality Fonlarını yönetmiştir. BBVA Portföy Yönetiminde 2001 yılında Hisse Senedi Yönetimi Yöneticisi olarak katılmış ve 2008 yılında Global CIO ofise bağlı olarak proje yöneticiliği pozisyonuna getirilmiştir. Eduardo Garcia Hidalgo, BBVA'ya katılmadan önce FG Gestion, Merrill Lynch Portföy Yönetimi ve Gesbankinterde portföy yöneticisi olarak görev almaktaydı. Comillas Pontifical Üniversitesi ICADE'den Hukuk Lisansı ve Finans Master derecesi bulunmakta olan Eduardo Garcia Hidalgo, 2003 yılından bu yana CFA sertifikasına sahiptir.

Metin Kılıç: Yönetim Kurulu Üyesi

Metin Kılıç kariyerine 1995 yılında Demirbank’ta Yönetici Adayı (Management Trainee) olarak başlamıştır. Nisan 2000’de Osmanlı Bankası’na Türev Araçlar Dealer’ı olarak katıldıktan sonra birleşmenin ardından Aralık 2001’de Garanti Bankası Hazinesi’ne geçmiştir. Hazine çatısı altında farklı görevler üstlendikten sonra Nisan 2006’da Kurucu Direktör sıfatıyla Aktif-Pasif Yönetimi Birimi’nin başına atanmıştır. Banka, yurtiçi ve yurtdışı İştirakleri ve Yatırım/Emeklilik Fonları nezdinde çeşitli Komite ve Kurullarda görev almaktadır.

1971 Samsun doğumlu olan Metin Kılıç, Samsun Anadolu Lisesi mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans (BSc), İnşaat Yönetimi Yüksek Lisans (MSc) diplomalarına ve yüksek mühendis ünvanına sahiptir. İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) derecesini ise, ABD’de George Washington Üniversitesi’nden almıştır.

Murat Atay: Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Atay, kariyerine 1993 yılında Garanti Bankası'nda Kıdemli Kurumsal ve Ticari Kredi Analisti olarak başladı. Kariyerine Garanti Bankası'nda çeşitli görevlerde devam etti ve 2000 yılında Kurumsal Şube Müdürü oldu. 2009 yılında Garanti Bank SA (Romanya) CEO'su ve Motoractive (leasing şirketi), Ralfi (tüketici finansmanı şirketi), Domenia (mortgage şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Görevini başarıyla yürütmekte olan Atay daha sonra 2012 yılında halen daha devam etmekte olduğu Garanti BBVA Mortgage'de CEO görevine getirildi. Ayrıca Mayıs 2020'den bu yana Garanti BBVA Portföy'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1971 doğumlu olan Atay, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Ayrıca 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde Muhasebe alanında MBA yaptı. 2019 yılında Okan Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünde doktorasını tamamladı.Murat Atay evli ve 2 çocuk babasıdır.