Yönetim Kadrosu

Yönetim Kurulu
MARIA DE LA PALOMA PIQUERAS HERNANDEZ Yönetim Kurulu Başkanı
MAHMUT KAYA Yönetim Kurulu Başkan Vekili/Genel Müdür
BERNA AVDAN Yönetim Kurulu Üyesi/İç Kontrolden Sorumlu Üye
EDUARDO GARCIA HIDALGO Yönetim Kurulu Üyesi
METİN KILIÇ Yönetim Kurulu Üyesi
MURAT ATAY Yönetim Kurulu Üyesi
Mahmut Kaya: Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Mahmut Kaya Garanti BBVA Portföy'de Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

İş Hayatına 1995 yılında ING Barings'in Londra ofisinde gelişmekte olan piyasalar hisse senedi araştırma bölümünde başlayan Kaya daha sonra aynı firmanın İstanbul ofisinde kıdemli hisse senedi analisti olarak çalışmıştır. 1999 yılında Garanti BBVA Yatırım'a katılan Kaya, 2012 yılına kadar Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 2012-2015 yılları arasında Garanti BBVA Portföy'de Yatırım Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev yapan Kaya, 2015 yılının Nisan ayında Genel Müdür olarak atanmıştır.

1969 doğumlu Kaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mühendislik derecesi ile mezun olmuş ve 1996 yılında Londra'daki London Business School İşletme Bölümü'nde MBA unvanı alarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

Berna Avdan: Yönetim Kurulu Üyesi / İç Kontrolden Sorumlu Üye

Berna Avdan 2005 yılından bu yana T. Garanti Bankası A.Ş.’de Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1995-1997 yılları arasında T. Holding A.Ş.’de, 1997-2001 yılları arasında Osmanlı Bankası’nda görev yapmıştır. 2015 yılında Garanti BBVA Portföy İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine, 2020 yılında ise Garanti BBVA Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine atanmıştır.

Metin Kılıç: Yönetim Kurulu Üyesi

Metin Kılıç kariyerine 1995 yılında Demirbank’ta Yönetici Adayı (Management Trainee) olarak başlamıştır. Nisan 2000’de Osmanlı Bankası’na Türev Araçlar Dealer’ı olarak katıldıktan sonra birleşmenin ardından Aralık 2001’de Garanti Bankası Hazinesi’ne geçmiştir. Hazine çatısı altında farklı görevler üstlendikten sonra Nisan 2006’da Kurucu Direktör sıfatıyla Aktif-Pasif Yönetimi Birimi’nin başına atanmıştır. Banka, yurtiçi ve yurtdışı İştirakleri ve Yatırım/Emeklilik Fonları nezdinde çeşitli Komite ve Kurullarda görev almaktadır.

1971 Samsun doğumlu olan Metin Kılıç, Samsun Anadolu Lisesi mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans (BSc), İnşaat Yönetimi Yüksek Lisans (MSc) diplomalarına ve yüksek mühendis ünvanına sahiptir. İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) derecesini ise, ABD’de George Washington Üniversitesi’nden almıştır.