Serbest (Döviz-Avro) Fon ve Kısa Vadeli Serbest Fon 15 Mart 2021’de Yatırımcılarla Buluşuyor!

11 Mart 2021

Garanti Portföy Serbest (Döviz-Avro) Fon; 15 Mart 2021’de Yatırımcılarla Buluşuyor!

Garanti BBVA Portföy’den Avro (Euro) olarak alım/satım yapılabilen,

TEFAS’ta işlem gören ilk ve tek Euro cinsi yatırım fonu

“Garanti Portföy Serbest (Döviz-Avro) Fon” 15 Mart 2021’de halka arz ediliyor!

Fon toplam değerinin %80’i oranında Avro (Euro) cinsi varlık ve işlemlere yatırım yaparak döviz bazında getiri sağlamayı hedefler. Bu kapsamda, Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Avro (Euro) cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların Avro (Euro) cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları (Eurobond), para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır.

Birikimlerini Avro (Euro) bazında değerlendirmek isteyen, orta-uzun vadede döviz bazında getiri elde etmeyi hedefleyen yatırımcılara yöneliktir. Fon, serbest fon türünde olması nedeniyle sadece Nitelikli Yatırımcılar tarafından alınabilir. Fon alımı için alt limit bulunmamaktadır.

Fon, tüm Garanti BBVA Şubeleri, İnternet Şube, Kurucu’nun aktif pazarlama sözleşmesi imzalamış olduğu anlaşmalı dağıtıcı kuruluşlar ve TEFAS aracılığıyla alınıp satılabilir.

İzahname – EUZ.pdf

Yatırımcı Bilgi Formu - EUZ.pdf

Garanti Portföy Kısa Vadeli Serbest Fon 15 Mart 2021’de Yatırımcılarla Buluşuyor!

Aynı gün valörle işlem yapabileceğiniz Kısa Vadeli Serbest Fon için

Sizi Garanti BBVA Şubeleri’ne bekliyoruz!

Fon yatırım öngörüsü doğrultusunda ağırlıklı olarak kısa vadeli kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına, kira sertifikalarına, TL cinsi mevduata ve para piyasası araçlarına yatırım yaparak sermaye kazancı sağlamayı amaçlar. Fon portföyünün dağılımı belirlenirken, serbest fon niteliğine uygun şekilde bir veya birden fazla varlık sınıfına ağırlık verilebilecek, varlık dağılımı piyasa koşullarına göre esnek bir şekilde değiştirilebilecektir. Fon portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 25, en fazla 90 gün olacaktır.

Kısa vadeli borçlanma araçlarına yatırım yapmak isteyen, birikimlerini değerlendirirken düşük riskli enstrümanlar tercih eden, gecelik mevduata ve para piyasası fonlarına alternatif ürünler arayan, likidite yönetimi için aynı gün valörlü yatırım fonuna portföyünde yer vermek isteyen, kısa vadeli faizlerde yaşanabilecek hareketlerden faydalanmayı düşünen yatırımcılara yöneliktir. Fon, serbest fon türünde olduğu için sadece Nitelikli Yatırımcılar tarafından alınabilir. Tüm Garanti BBVA Şubeleri ve Kurucu üzerinden Fon’un alım satım işlemi gerçekleştirilir.

İzahname – GJH.pdf