SMART Fonlar* 2018 yılında da “Türkiye’nin En iyi Çoklu Varlık Fonları” seçildi!

14 Şubat 2018

Global Banking and Finance Review tarafından verilen Türkiye’nin En İyi Çoklu Varlık Fonları (Best Multi Asset Funds (SMART Funds) Turkey) ödülü, 2017 yılında olduğu gibi, 2018 yılında da Garanti Portföy Yönetimi’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu SMART Fonların oldu.

Garanti Portföy Yönetimi’nin sergilediği sürdürülebilir fon yönetimi performansı ve benimsediği yenilikçi yaklaşımları sayesinde kazanılan bu ödülü paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Garanti Portföy Yönetimi uzmanlığı ile yönetilen SMART Fonlar, orta ve uzun vadede düşük dalgalanma ile mevduatın üzerinde getiri yaratmayı hedefliyor. SMART Fonlar sadece Türkiye piyasalarında değil, Dünya piyasalarında da geniş bir yelpazeye yayılan varlıklara yatırım yapabiliyor. Değişen piyasa koşullarına göre portföydeki varlıkların sürekli ve dinamik bir şekilde güncellenmesi sayesinde,bütün yatırım fırsatlarından en uygun dağılımla yararlanmanızı amaçlıyor.

*Her yatırımcının risk ve getiri beklentileri farklı olabileceğinden, Garanti Portföy Yönetimi yatırımcılarına üç farklı SMART Fon seçeneği sunuyor: Garanti Portföy Birinci Değişken Fon (SMART Temkinli Değişken Fon), Garanti Portföy İkinci Değişken Fon (SMART Dengeli Değişken Fon) ve Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon (SMART Büyüme Değişken Fon).

TEFAS (www.tefas.gov.tr)tarafından açıklanan veriye göre, 2017 yılını fon bazında işlem hacminde 1. sırada tamamlayan SMART Temkinli Değişken Fon, 2018 yılında da TEFAS liderliğini sürdürmektedir. Yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören SMART Fonların toplam büyüklüğü 2.5 milyar TL’yi aşarken, SMART Temkinli Değişken Fon 1.4 milyar TL ile Türkiye’nin en büyük değişken fonu olma özelliğini korumaktadır.

31.01.2018 itibarıyla hazırlanmıştır.