Türkiye’nin En iyi Çoklu Varlık Fonları - SMART Fonlar

8 Haziran 2017

Garanti Portföy Yönetimi’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu SMART Fonlar, Global Banking and Finance Review tarafından 2017 yılı için verilen Türkiye’nin En İyi Çoklu Varlık Fonları (Best Multi Asset Funds- SMART Funds-Turkey 2017) ödülünü kazandı.

Garanti Portföy Yönetimi’nin fon yönetimi konusundaki sürdürülebilir performansının ve yenilikçi yaklaşımlarının sonucu olarak değerlendirdiğimiz  bu ödülü sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

SMART Fonlar, çeşitlendirilmiş varlık yatırım stratejisi ile sadece Türk hisse senedi ve tahvil piyasalarına değil; aynı zamanda Avrupa, Amerika ve gelişmekte olan ülkelerin hisse senedi ve tahvil piyasaları, yabancı borsa yatırım fonları, altın ve diğer kıymetli madenler gibi geniş bir yelpazeye yayılan varlıklara yatırım yapabilme imkânı sağlıyor.

Garanti Portföy Yönetimi tarafından sunulan, SMART Fon seçenekleri arasında, Garanti Portföy Birinci Değişken Fon (SMART Temkinli Değişken Fon), Garanti Portföy İkinci Değişken Fon (SMART Dengeli Değişken Fon), Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon (SMART Büyüme Değişken Fon) yer alıyor. Yatırımcılar, risk ve getiri beklentilerine göre, 3 SMART Fon seçeneğinden kendisine en uygun olanı seçebiliyor.

Yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören SMART Temkinli Değişken Fon TEFAS (www.tefas.gov.tr) tarafından açıklanan 18.05.2017 tarihli verilere göre; 2017 yılı fon bazında işlem hacminde 1. sırada yer almaktadır ve 877 milyon TL toplam büyüklük ile Türkiye’nin en büyük değişken fonudur.