Garanti Portföy Yönetimi, SMART Yatırım Fonları ile "En Yaratıcı Portföy Yönetim Şirketi" ödülünü kazandı.

14 Haziran 2016

Garanti Portföy Yönetimi,kurucusu ve yöneticisi olduğu SMART Yatırım Fonları ile dünyanın saygın finans yayınlarından International Finance Magazine tarafından, "En Yaratıcı Portföy Yönetim Şirketi, Türkiye 2016"(Most Innovative Asset Management Company Turkey 2016) ödülüne layık görülerek, Türkiye'de bu alanda ödül alan tek portföy yönetim şirketi oldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Portföy CEO'su Mahmut Kaya, "SMART Yatırım Fonları, sunduğu çeşitlilik ve geniş yelpazeye yayılan varlıklara yatırım imkânıyla yatırım fonları dünyasında farklı bir yere sahip. Garanti Portföy Yönetimi olarak yatırımcılara sunduğumuz bu ürünün, International Finance Magazine gibi prestijli bir kurum tarafından takdir edilip ödüllendirilmesinden mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimize sürdürülebilir performans yaratma hedefimizin yanısıra 'yaratıcı yatırım imkânları' sunmaya da özen gösteriyoruz. Uluslararası bir platformdan kazandığımız ödül, bu alandaki yetkinliğimize ve tecrübemize işaret ediyor." dedi.

Yenilikçi yatırım anlayışını temsil eden SMART Yatırım Fonları, sunduğu yaratıcı çözümlerle öne çıkıyor. SMART Fonlar, çeşitlendirilmiş varlık yatırım stratejisi ile sadece Türk hisse senedi ve tahvil piyasalarına değil; aynı zamanda Avrupa, Amerika ve gelişmekte olan ülkelerin hisse senedi ve tahvil piyasaları, yabancı borsa yatırım fonları, altın ve diğer kıymetli madenler gibi geniş bir yelpazeye yayılan varlıklara yatırım yapabilme imkânı da sağlıyor. Garanti Portföy Yönetimi tarafından sunulan, SMART fon seçenekleri arasında, Garanti Portföy Birinci Değişken Fon (SMART Temkinli Değişken Fon), Garanti Portföy İkinci Değişken Fon (SMART Dengeli Değişken Fon), Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon (SMART Büyüme Değişken Fon) yer alıyor. Yatırımcılar, risk ve getiri beklentilerine göre, 3 SMART fon seçeneğinden kendisine en uygun olanı seçebiliyor.