Garanti Portföy, hisse senedi yönetiminde 'Türkiye'nin en iyisi' seçildi

11 Temmuz 2016

  • Garanti Portföy Yönetimi, dünyanın saygın finans yayınlarından World Finance Magazine tarafından, hisse senedi yönetimi alanında "En iyi Portföy Yönetim Şirketi, Türkiye 2016" (Best Investment Management Company, Equities, Turkey 2016) ödülüne değer bulundu.
  • Garanti Portföy Yönetimi CEO'su Mahmut Kaya, 'Bu ödülü emeklerimizin uluslararası alanda ve standartlarda takdiri olarak görüyoruz' dedi.

Dünyanın saygın finans yayınlarından World Finance Magazine tarafından, hisse senedi yönetimi alanında "En iyi Portföy Yönetim Şirketi, Türkiye 2016" (Best Investment Management Company, Equities, Turkey 2016) ödülüne değer bulunan Garanti Portföy, yatırım felsefesi ve süreçleri, fon performansları ile risk yönetimi gibi çeşitli kriterler bazında değerlendirilerek bu ödülü almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Portföy Yönetimi CEO'su Mahmut Kaya, "Garanti Portföy Yönetimiolarak bu ödülü almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Hisse senedi yönetimi alanındaki başarımızın uluslararası bir kuruluş tarafından onaylanmış olması bizim için mutluluk verici. Bu ödülü emeklerimizin uluslararası alanda ve standartlarda takdiri olarak görüyoruz. Sürdürülebilir performans için sağlam kurgulanmış yatırım süreçlerinin ve bunu destekleyen güçlü bir altyapının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizi diğer şirketlerden farklı kılan bu özelliklerimiz sayesinde yatırımcılarımıza sürdürülebilir performans sağlama hedefi ile çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Mahmut Kaya,yurtiçi piyasalarda yüksek deneyime sahip uzman yatırım yönetimi kadrosu, güçlü kurum içi araştırma ekibi, başarılı yatırım yönetimi süreçleri ve etkin risk yönetimi uygulamalarının Garanti Portföy Yönetimi'nin bu ödülü kazanmasında önemli rol oynadığını sözlerine ekledi.